Jdi na obsah Jdi na menu
 


Instalace Linuxů aneb jak to dopadlo

2. 4. 2006

Dopado to jak jinak než blbě. Takže jak udělat, aby mi fungovali Windowsy a při tom sem neztratil data ze starých Windosů nebo nejlépe, aby se mi spustili staré windowsy?

Sice Microsoft nemiluju, ale nic jiného mi nezbývá, než do cd-romky vložit instalační cd windows xp. Tak a ted sem přemejšlel, kam Windowsy nainstaluju. Kdybych je nainstaloval do staré části HDD, tak bych vymazal všechny data, ale to já nechci.

Windows sem nakonec nainstaloval do primárního oddílu, který sem měl připravená na Linux. Instalace probéhla úspěšně, ale když sem Windows zapnul, tak sem nenašel staré data. Čim to je? Aha, Windows automaticky odpojili starou část HDD, kde sem měl i windowsy, které sem chěl obnovit. Taže sem tuto část musel připojit, to se povedlo. Pak sem si řekl, že kdybych odpojil novou část HDD tak by byla primární část stará část HDD, takže by se mi spustili i staré Windowsy. Takže sem to provedl. Restartoval sem počítač a najednou se mi zastavil harddisk. A to vždycky když sem zapínal windows. A pak mi to došlo !!!! Nemůžu odpojit část disku, kterou právě používám, to je úplná blost. Do novejch windowsů se už nedostanu a do starejch taky ne.

Takže instaluju Windowsy znova do nové části HDD (tam měl být Linux). Zase připojim starou část HDD. Napado mě, že by určitě šlo bootovat i staré windowsy, ale kde to nastavit. Na C:\ je soubor boot.ini kde se nastavujou bootovací informace, taže sem do něj jen napsal, že má bootovat z části HDD, kde sou staré windowsy. boot.ini tedy vypadal takto:

[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINNT="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect

Takže to dopadlo dobře a je to v pohodě

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

počítač

(patrik, 12. 12. 2007 11:59)

nazdar mirku neska zajdu v 3.00h udělej softver do počítačé potom si to stáhnu od tebe dík a čau debile.

lenost?

(groft, 28. 9. 2007 16:53)

to mi pověz co jsi dělal že ti nešli spustit windous po instalaci linuxu, v liuchovi se používá GRUB který nastavíš v /boot/grub/menu.lst a tam přidáš widle, chce to si jen o tom trochu přečíst, dyt se z tech windows zblaznis tak jako ja... :-(